YAYLADAĞI BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KALKANDAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Mehmet KALKAN 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kutlama mesajında "Geleceğin güvencesi eğitim, eğitimin güvencesi ise öğretmenlerdir.” diyen Başkan KALKAN yayınladığı mesajda şöyle dedi;

"İnsanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz bir mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin refah, huzurlu ve barış dolu günlere yürümesinde en büyük etkendir. Geleceğin güvencesi eğitim, eğitimin güvencesi de öğretmenlerdir. Bu yüzden öğretmenlerimize zor bir görev düşmektedir. Çocuklarımızı iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye götüren öğretmenler; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması, iyi yetişmiş, donanımlı bir neslin oluşması için de önemlidir.

Türkiye'nin eğitim sorunlarını çözen, eğitime gereken önemi ve ilgiyi gösteren dünyanın en güzel varlıkları olan öğretmenlerimizdir.

Bir toplumun geleceğini büyük bir özveriyle, yoğun fedakârlıklar göstererek şekillendirip, geleceğe ışık tutan öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştiren, verdikleri eğitim ile topluma şekil veren kutsal bir görevin fedakâr temsilcileridir. Onlar sadece okulu, öğrencileri değil tüm bir toplumu düzenleyen, şekillendiren toplum mimarlarıdırlar.

Çocuklarımızın eğitimli yetişmesinde ve geleceği için doğru kararlar vermesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren irfan sahibi tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyor, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.” dedi.

İletişim Bilgileri


(0326) 471 30 29


(0326) 471 30 30


(0326) 471 30 26 (Faks)


Bütün Hakları Saklıdır


Verim Yazılım - 2014